Otwarcie Karolinki w mediach

Otwarcie największej galerii handlowej w Opolu odbiło się szerokim echem w mediach regionalnych. Poniżej krótka prasówka.

Centrum handlowe Karolinka otwarte – opole.pl

Karolinka wyróżnia się na tle polskich centrów handlowych ciekawą architekturą. Falująca, na kilometr długa fasada Karolinki z pewnością przykuje uwagę. Oferta Karolinki zwiększy się znacznie po oddaniu do użytku Parku Handlowego z pierwszym na Opolszczyźnie centrum wyposażenia wnętrz. Będzie to zespół niezależnych sklepów skupionych wokół największych: marketu budowlanego Leroy Merlin, olbrzymiego salonu meblowego Agata oraz marketu ze sprzętem elektronicznym i AGD – Electroworld. Park Handlowy Karolinka będzie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Nie wszystkie butiki zdążyły, ale Karolinka dziś rusza – naszemiasto.pl

– Opolanie nie muszą już jeździć do Wrocławia, tylko mogą sobie zrobić zakupy w Karolince – mówił wczoraj na konferencji prasowej Maciej Kiełbicki, członek zarządu Maylaland Real Estate.

– Nie było w waszym regionie tak dużego centrum handlowego o tak szerokiej ofercie. Tu znajdą się sklepy, których dotychczas w Opolu i jego okolicach nie było – zachwala galerię Anne Plaisance, dyrektor ds. komunikacji firmy Mayland.

Oferta Karolinki adresowana jest do wszystkich grup klientów – podkreślają właściciele obiektu. Jednak ze względu na na styl życia i zwyczaje konsumenckie chcą do siebie przyciągnąć klienta o średniej i wyższej zamożności.

Karolinka – w piątek otwarcie centrum handlowego – nto.pl

W dniu otwarcia szefowie Karolinki i Reala spodziewają się kilkunastu tysięcy klientów. Sklep w piątek będzie otwarty od godziny 7.00 do 22.00.

Obok otwieranej w piątek galerii Karolinka powstaje jeszcze park handlowy (centrum wyposażenia wnętrz), który ma być gotowy w grudniu. Wtedy powierzchnia marketu zwiększy się do 70 tysięcy metrów kwadratowych.

Dziennikarze Nowej Trybuny Opolskiej pokusili się nawet o zrobienie relacji filmowej:

Dłuuuga droga do Karolinki – opole.gazeta.pl

Wybraliśmy się tam w piątkowe popołudnie taksówką. – To będzie dłuuuga droga – zapowiedział taksówkarz, dla którego był to pierwszy kurs. Miał rację. Najpierw korek na Zamkowej, kolejne na Piastowskiej i na Spychalskiego. A to dopiero początek, bo tuż za skansenem widać efekty popołudniowych wycieczek opolan do Karolinki. – Nawet w Święto Zmarłych nie ma takich tłumów, w życiu nie widziałem czegoś takiego. Jak otwierali Tesco też były korki, ale nie aż takie – ocenia taksówkarz z 12-letnim stażem.

Karolinka otwarta! – 24opole.pl

Wszystko wskazuje więc na to, że Opole, jak i cała Opolszczyzna doczekały się w końcu centrum handlowego na miarę potrzeb. Może dzięki Karolince, uda się powstrzymać regularne wyjazdy na zakupy do oddalonych o niecałe sto kilometrów Wrocławia, czy Katowic.

Po otwarciu Karolinki całe Opole zakorkowane – nto.pl

– Mamy masakrę komunikacyjną w całym mieście – mówi Dariusz Krzewski, z-ca naczelnika drogówki w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu. – Próbujemy rozładować korki ręcznie kierując ruchem. Niewiele to daje. Brakuje nie tylko ronda. Na tę sytuację nałożyło się zamknięcie ulicy Partyzanckiej i remont wiaduktu na Bończyka.

Karolinka za pół miliarda – muratorplus.pl

Koncepcja centrum opiera się na powiązaniu poszczególnych elementów i funkcji w spójną całość (hipermarket, sklepy wielko- i średniopowierzchniowe, butiki, część serwisowa, foodcourt i wypoczynek). Projekt architektoniczny jest oryginalny i ciekawy. Tego typu obiekty są już w Polsce tworzone przez znane i doświadczone studia architektoniczne i w coraz większej mierze spełniają nie tylko funkcje handlowe, ale również wypoczynkowe.

A na koniec ciekawostka:

Radni nie zdążyli do Karolinki – opole.gazeta.pl

Najpierw walczyli z czasem, żeby przyśpieszyć obrady, później próbowali ogłosić dwugodzinną przerwę, żeby wziąć udział w przygotowanym dla ViP-ów przyjęciu z okazji otwarcia Centrum Handlowego Karolinka. Ostatecznie radni zaproszeni na uroczystość do późnych godzin siedzieli w ratuszu.

,

No comments yet.

Dodaj komentarz